מהו קידוח יבש ומהו קידוח רטוב

בן שלום קידוחים הינו צוות מוביל בתחום הקידוחים, צוות שמבצע מגוון רחב של עבודות קידוחים. בין היתר, מבצע הצוות עבודות קידוח יבש ועבודות קידוח רטוב (הקידוח הרטוב מתבצע בעזרת תמיסת בנטונייט והעבודה מסובכת ויקרה יותר). קידוחים אלו – הן הקידוח היבש והן הקידוח רטוב, הינם קידוחים אשר מבוצעים בעזרת ציוד יקר ומיוחד וכוח אדם מנוסה ומיומן כדי להעניק ללקוח את התוצאה הטובה ביותר, אחרת, רוב הסיכויים שהעבודה לא תבוצע כפי שצריך ובעיות שונות תתגלנה. בן שלום קידוחים צברו ניסיון רב בעבודות קידוח יבש ובעבודות קידוח רטוב, ולכן יכולים להעניק לכל לקוח שירות ועבודת קידוחים ברמה הגבוהה ביותר שניתן.
אם אתם שואלים את עצמכם מהו הבנטונייט אשר איתו מבצעים את עבודות הקידוח הרטוב, תוכלו למצוא את את התשובה לשאלה זו במאמר.

צוות מיומן ומקצועי

הצוות המוביל של בן שלום קידוחים ידוע במיומנותו הרבה ובמקצועיותו המוכחת. צוות העובדים של בן שלום קידוחים הינו צוות בעל ניסיון רב מאוד בעבודות הקידוח, ניסיון אשר מאפשר לעובדים להתנהל תוך יעילות מבחינת קצב העבודה, איכותה, אפשרות של מתן פתרונות לבעיות הנובעות תוך כדי מהלך עבודות הקידוח וכן הענקת ייעוץ ופתרונות מתאימים ללקוחות ולאלו אשר מתעניינים בקבלת שירותי קידוח מבן שלום קידוחים. הידע והנסיון אותם צברו עובדי החברה, עם השנים, מאפשר להתקדם הלאה ביעילות ובבטחה כל העת ולהמשיך במתן שירות ובעבודה יעילה אצל כל לקוח וכל חברה, אליהם הם מגיעים.

מהם קידוחים המבוצעים בעזרת בנטונייט ?

בן שלום קידוחים מבצעים עבודות קידוחים של קידוח יבש או של קידוח רטוב. קידוח יבש מבוצע ללא כל חומר במהלך הקידוח, כשבגמר הקידוח מחדירים כלוב ברזל למרכז בור הקידוח ויוצקים בטון לתוך הבור. קידוח רטוב מבצעים בעזרת חומר מיוחד שנקרא בנטונייט. בנטונייט הוא חומר אשר אותו מפיקים ממינרלים מיוחדים ובזמן שמערבבים אותו עם מים הוא מתנפח לממדים יותר גדולים מהממדים שלו בזמן שהוא יבש. בזמן קידוח באדמה חולית או באדמה עם מי תהום, שהיא אינה יציבה ואינה מחזיקה מעמד, ממלאים את הבור שקודחים בחומר זה והוא שומר על האדמה שלא תקרוס פנימה לבור, שמלא בתמיסת הבנטונייט, עד ליציקה. בגמר הקידוח מחדירים כלוב ברזל למרכז הבור ויוצקים בטון לתוכו בעזרת צינור טרמי, שמגיע עד קרקעית הבור, הבטון שנכנס דרך הצינור ממלא את הבור מקרקעיתו ומציף את הבנטונייט, שמשקלו קל יותרממשקל הבטון. הבנטונייט גולש מהבור ונשאב למיכלים, עובר סינון דרך מסנן מיוחד (דיסנדר), ומוכן לשימוש חוזר.

מדוע חשוב להשתמש בבנטונייט ?

קידוחים שמבוצעים במקום בו יש מי תהום או מים כלואים באדמה או קידוחים שמבוצעים במקום בו ישנה אדמה חולית מאוד שלא מחזיקה מעמד בזמן הקידוח, אלו קידוחים אשר מראש נועדו להתמוטטות אם לא מטפלים בהם בצורה הנכונה והטובה ביותר. במקומות כאלו מוכרחים לעשות שימוש בבנטונייט אשר יתמוך את האדמה בדפנות הבור וישמור על הקידוח עד להחדרם של כלובי הברזל ויציקת הבטון. באדמות עם מרקם כזה, אם לא יעשה שימוש בבנטונייט אדמה תקרוס פנימה לחלל הקידוח בזמן הקידוח ו/או בזמן היציקה, זוהי בעצם מפולת, שאסור שתקרה בזמן הקידוח או בזמן היציקה. חשוב להבין כי קידוחים מסוג זה צריכים להתבצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום כמו בצוות של בן שלום קידוחים. מומחים שמהניסיון הרב שצברו יכולים לבצע קידוחים כאלו בצורה הטובה ביותר. כאמור, קידוח יבש אשר מבוצע באדמה חולית מאוד שעלולה להתמוטט או קידוח יבש אשר מבוצע באדמה רטובה ולא יציבה, אלו קידוחים שבהם ללא שימוש בבנטונייט לא ניתן להגיע לשום תוצאה וכל העבודה תבוצע לשווא. בכל פעם האדמה תקרוס ולא יהיה ניתן להמשיך ולסיים את הקידוח ו/או היציקה של הבטון בצורה נאותה, (שלא לומר בצורה הטובה ביותר). לכן, קידוחים בקרקעות כאלה ללא שימוש בבנטונייט לא שווים דבר ובלי החומר לא ניתן לבצע את העבודה כלל. ושוב, בכל בעיה התייעצו ב בן שלום קידוחים ותוכלו לקבל את הפתרון והעבודה הטובים ביותר להם אתם זקוקים. במקביל למהנדסים וליועצי קרקע אנו נאבחן את סוג האדמה בה יבוצעו הקידוחים ובמידה שמדובר ב קידוח יבש או ב קידוח רטוב נתאים את הציוד ונבצע את העבודה בעזרת הכלים, הציוד והחומר המתאימים אז התהליך והעבודה יהיו נכונים ובטוחים ביותר מבחינה מקצועית.

צרו קשר

הרצל 22, פתח תקווה
050-5269507 03-9319528
לחזור אליכם? השאירו פרטים:
בן-שלום קידוחים 2016Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY